Ara
  • oas

TR-Online Dijital Ülkemiz Ve Block Chain Teknolojisi Vizyonunda E-TRL

BLOCK CHAIN - BLOK ZİNCİR TEKNOLOJİSİhttps://www.mysearchglobalrewards.com/service/Block-Chain-Development-Technology

Nedir Ne Değildir Derken, Hayatımıza Giriyor...


Blok Chain veya Türkçe ismiyle Blok Zincir devrim niteliğinde bir buluş. Kripto Para ve Dijital İmza, Dijital Belge ve Anlaşmalarda Veri Güvenliği kırılması neredeyse imkansız hale geliyor bu buluşla. Yani iki taraf arasında gerçekleştirilen bir işlem sonucu yaratılan bir değer, bir belge veya üretilen dijital bir dosya ilk işlemden itibaren tekrar değiştirilemez biçimde bir kriptografi sistem ile gerçek zamanlı olarak yaratılıyor. Eşsiz bir biçimde blok olarak tarih ve saat ile ilgili diğer bilgiler tam olarak bu üretilen veriye kazınıyor ve kapatılıyor.

İlk oluşturulduğu blok ile birlikte her işlem gerçekleştirildiğinde adından da anlaşılacağı gibi katmanlar halinde blok olarak dijital verinin tüm süreçleri eşsiz biçimde işleniyor. Bu üretilen belge, tapu, kripto para vb. Değerli evraklarda herhangi bir oynama, değişim yapılmasını veya kayıp-çalınma risklerini tarihe karıştırıyor.

Mesela şimdi Ali bir ay boyunca işte çalışıyor ve emeği karşılığında 3 Birim Elektronik Lira değeri kazanıyor diyelim.

İşveren ile Ali arasında aybaşında Ali’ye özel olarak 3 adet E-Lira iki dijital cüzdan ve dijital kimlik kriptografisinde oluşturularak üretiliyor.

Ali ve İşveren bir kere üretildikten sonra dijital paranın takibini nereye ve kimlere gittiğini, devlete ödenmiş vergi olan kısımlarının real olarak hangi kaynaklara aktarıldığını ve bu kaynaklarla ne kadar katkı ve değer kazandığını takip edebiliyor. Bu üretilen değer artık dijital-canlı ve takip edilebilir hesap verilebilir şeffaf bir değer.

Bir Başka Örnek olarak Andaç Bir Ressam, Ürettiği Dijital Sanat Eserini İnternette Güvenli ve Takip edilebilir olarak bir değer dönüştürerek Asla değiştirilemeyecek eşsiz bir kripto imza ile yaratıyor ve kendi belirlediği biçimde özellikler ve izinlerle değiştirilmesi imkansız bir biçimde güvenli olarak yayınlayabiliyor.

Andaçın bilgisi ve onayı olmadan andaçın eseri internette ve dijital baskı makinelerine veya bilgisayarlara indirilemiyor. Andaç Eserinin kaç kişiye ulaştığını, ne amaçlarla kullanıldığını ve yarattığı değerin kaç para karşılığında değer bulduğunu takip edebiliyor ve istatistikleri de kullanarak çalışmalarını daha verimli ve faydalı bir şekilde sürdürebiliyor.

Veri ve değer güvenliği, şeffaf ve dürüst bir biçimde kaynak ve değerlerin takibi ve eşsiz geliştirilen ve red edilmesi imkansız bu Blok Teknolojisi ile, Emek hırsızlığı, haksız kazanç, vergi ve kaynakların yönetimi ve hırsızlık, dolandırıcılık gibi toplumları ve emektar insanları koruyan yeni bir alış-veriş ve ticaret çağı doğuyor.

Merkezi Bankalar, Özel Bankalar ve Yönetimlerin Eline Bakan onların kayıtlarının dikkate alındığı ve doğru kabul edildiği ve manipüle edilebilen ıslak. Kayıt ve belge karmaşasının ve aracılık ücretleri ile eriyen değerin kaybı engellenerek tarafla inkar edilemez biçimde kazandıkları ve alıp verdikleri trans-etkileşim işlemlerinin tüm süreçlerini eş zamanlı olarak gerçekleştirerek süresiz olarak dolaşımda eşsiz blok imzalar sayesinde bu değerlerin güvenliği ve dolaşımları kontrol altında. Sizin olan bir şey hep sizin işin özü.

Arada herhangi bir onay ve aracı olmaması ile birlikte, kazancınızı tırtıklayan kene gibi aracı kuruluşlar, uyanık fırsatçılar için iyi bir teknoloji değil çünkü emek sömrüsü ile sağladıkları haksız kazancın sonu geliyor bu teknoloji ile.

Rüşvet, Kara Para, Haksız Kazanç, Hırsızlık vb. Gizli kapaklı işlerin sonunu hazırlayan bu teknolojiye dönüşüm tamamlandığında, Toplumsal Etik Yapısı, İş Etiği ile Emekçi-İşveren-Devlet arasındaki transfer hacmi ve vergilerin ne biçimde kullanıldığı, katılımcı tarafların ürettiği değerlerin aktardıkları her kaynakta yarattığı değer ile birlikte kazanmaya devam ediyor oluşları ile birlikte toplumsal ve küresel birliktelik ve anlayış ve refah çağı hiç ummadığımız kadar yakın bir tarihte dünyamızı bambaşka bir zenginlik düzeyine getirecek…

Emekçi Emeğini, Devlet Vergisini, İş Veren Kazancını Bilecek ve taraflar bunu şeffaf ve takip edilebilir b ir biçimde planlayarak eş zamanlı yönetebilecekleri hesap verebilir biçimde sağlayacaklar.

Araba Alım Satımı gibi bir durumda dolandırılmak, alış veriş veya iş anlaşmalarında üretilen anlaşma ve belgenin aslını red edebilmek imkansız bir hale geleceği için haksız kazanç ve hırsızlık neredeyse imkansız hale gelecek.

Ekonomik veya Anlaşmaya Dayalı Beyanda Bulunan Her Kesim Her Türlü Gerçekleşen İşlem ve Yapılan Her Adım Kayıtlı Olacağı için, Tüm Tasarruflarımız daha önce görülmemiş bir biçimde teminat altında ve ileriye dönük olarak da kimi tasarruflarımızın eş zamanlı yarattığı değerleri izleyerek bunlardan da belirli ölçülerde değer yarattıkça değer kazanmaya devam edeceğimiz bir sürdürülür ekonomi devrimine hazırlanıyoruz.

Siyaset Üstü bir yaklaşımda gelmiş geçmiş en büyük ekonomik evrimin gerçekleşmesi Blok Zincir Teknolojisi ve Pratikleriyle mümkün ve Bu Konuda Küresel İrade ile birlikte hareket etmek hatta önce davranmak ulusal doktrinlerimiz arasında çok büyük bir önem arz ediyor ve Türkiye olarak kendimizi Yeni Dünyanoın bu Şeffaf ve Hesap Verilebilir, Herkesin Hakkını Aldığı, Herkesin Hesap Verebildiği ve Üretilen Tüm Kaynak ve Değerin Eşzamanlı olarak Takip Edilerek Kaynakların Yönlendirilebileceği Akışkan ve Doğru Bir Ekonomik Ağı bir yandan inşa etmeye ve alt yapısal hazırlıklara ağırlık vermek Yeni Çağ ve Düzene Güçlü biçimde girmemize yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Küresel Oyunu ve Ekonomiyi Değiştirecek Nitelikteki bu değişimin Neferlerinden Birisi olarak Türkiye ve Küresel Takım Arkadaşlarımızla, Elektronik Türk Lirası E-TRL Alt Yapısı ve Sistemleri ile ilgili çalışmalarımızı hızlandırarak Blok Zincir Teknolojisi vb konularda kolları sıvayıp çalışmamız süper olurdu.

Mevcut E-Devlet Alt Yapısı bize Devleti Dijital olarak getirirken, pek çok hizmeti buradan sağlar hale gelmiştik.

Bunun devamı Niteliğinde TR-ONLINE olarak, Türkiye Milli Dijital Platformu’nun kurulması, elektronik para cüzdanından, sosyal medyaya, E-Devletle Entegre akıllı bir çevrim içi Dijital Türkiye’yi hayata geçirmek için de gerekli çalışma ve alt yapıyı hazırlamalıyız diye düşünüyorum.

Böyle bir Alt Yapıyı Oluşturmak ve Projelendirmek için BTK ve İlgili diğer Kurum ve Kuruluşların bir araya gelerek Dizayn ve Tasarım için iyi Bir Ekip Kurmak ve Çalışmalara Başlamak çok iyi olurdu.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Paris’te Hz.Muhammed Gibi Yaşamak…

Paris’te Hz.Muhammed Gibi Yaşamak… Hz. Muhammed (SAV) Yaşasaydı ve Fransa’da Yaşananlara Tanık Olsaydı Nasıl Düşünürdü, Ne Söylerdi ve Bu Karikatür ve Kendi Tebaasının Tutumu Konusunda Ne Yapılmasını

#Veİnsan