Ara
  • oas

artizkeci

En son güncellendiği tarih: 27 Ara 2019

Bir gün ormanda bir yavru kurt bakmış orman kanunları beka meselesi olmuş.

Tüm sürüler dara girmiş güçsüze düşküne yan gözle sulu dişle bakmaya başlamış gitgide.
- Ben bunların hepsini bu ormani ve herkesi seviyorum. şimdi birine kurban olsam ötekileri inciticem nasıl yapsam?

En iyisi ben hiç birine tanınmadan bir kilik bulayım incitmeden kurban olayım fakat nasıl olayım? diye hayıflanmış.


Bu serzeniş Mikailin gönlüne değmiş.

Ona sokularak yaşlı bir karga kılığında yardımına sığınmış.Yaşlı bir kargaya şu taşı kaldırması için yardım istemiş Mikail yavru kurttan.


- Bir pati atıver dostum şu cevizi alayım altından.

Yavru kurt bir patide karganın gagasının önünde hazır etmiş cevizi.

Teşekkür etmiş karga hali hatirını sormuş, içini dökmüş yavrukurt.


- Peki nasıl bir kılık isterdin ona kurban ve yoldaş olacak?


Kurt derinlere dalmış...

- kendimi seviyorum. Sudaki sevimli ben gibi güler bir cehrem olsa. atik çevik zeki kendi neslimle bas edebilecek kadar güçlü ve hayat dolu olabilir ve böyle bir ömür geçirecek kadar dayanıklı olsam da neslime yakin olabilseydim; onları gözetecek kadar yükseklere çıkabilsem ve onlarla yol arkadaşı olabilseydim keşke.


- hem onunla beslenmek hem onu beslemek ebedi kankası olmak fevkalade eglenceli olurdu kim bilir...


Tam gönlüne gitmiş olacak ki Mikailin. Subhan yavru kurtun paylaştığı bu arzuyu kabul eylemiş ve kurdun duasını gönlü gibi mesut ve mert bir keçi ol o halde diyerek kabul buyurmuş.


Keçiyle Kurdu Mesul Kılmış birbirinin hatır ve hayrına…

Uyumlanın demiş Subhan

Karga izin istemiş ve ertesi sabah yavru kurt ve gönlüne yakın hissettiği her sürüden pek çok yavru kurt keçilere dönüşmüş.


O andan sonra...


Zamanla kıtlık yerini doyuma birakmis. gözlerini tok tutmayı yeniden idrak etmiş düzen ehli ve arşın adil ve eşit gelmiş herkese.


Aynı dereleri patikaları ve ormanları mesken tutmuş kurtlar ve keçiler.


Milyon dünya zamanında bu dostluk ve uyum tüm gezegen sakinlerine sunularak adilce paylaştırılmış ve kompleks varliklar birbirlerine karışarak gelişerek ve bağdaşarak bugunculerle bugunlere tasinmislar…


Bebekken dilenen çabalayan biz bugüncüler belki bozgunculuktayiz da gafiliz bu durumdan. Belki de kendilerimizi boynuzluyor bozuyoruzdur.


Kahır olmadan Var olmaz...? Doyacağımız kadar yersek paylaşmış oluruz daha çok mutlu ve tok geçinir gideriz demişler ve kimse sözlerinden dönmemiş.

Yavru kurt o sabah açıklamış tüm dostlarına ve keçilere o gece başından geçenleri anlatmış ve af dilenmiş. Hepsi hakkini helal etmiş ve ona sukranlarini sunmuşlar.


Hep bir ağızdan mee lemiş mehelemişler ve Sübhandan kardeşleri kurtların ve tüm orman ehlinin kurbanı ve yoldaşı eğlendikleri ve rizalarina razı olduğu için şükranlarini ve dualarını sunmuşlar Tanrıya. Dualar tebrikler gün batana kadar butun dünyaya yayilmis. Coşkuyla karşılanmış Orman.


Kurtlar da Dolunay altında uluyarak tüm sürüleri müjdeledikten sonra Subhandan kardeşleri keçilerden razı olsun diye kendilerinden de razı olsun dersimiz gazamız daim günahlarımız af olsun diyerek şükran ve rızaları dile gelmiş tövbeler dilenmiş ve yeni ahidlerini sunmuşlar kabulüne.


O an rızkı özümsemiş dünya ehli.


O günden sonra bu dualar yankılandıkça dolunayda ve gün batınlarında.. ağaçlar kah ürpermiş kah dans etmiş, selam seda ve sevdayla anmışlar o kurdu.


İşte Sevda böyle duman olmuş inmiş… keçi kurda kurt keçiye dua ederken.. hüznün hazza sarılmış hal ikizi doğmuş. adını sevda ile tutku koymuş bir sürü.

bir sürü acıdıkça haline, acıyı tartmış karsiliginda minnet ve rıza koymuş ikisinin dersini.


Bir keçi daha iyisini yaparız demiş. umutla emek ismini vermiş onlara. sevmeye ve çabalamaya meelemiş…


- Meseleyi mesele etmezsen meseleler büyüyebilir. olumlu büyüsün o zaman demiş temkin ve bilge koymuş isimlerini bu kutsal ikiz dersin..


Tepkilerine hakem olmuş başka bir sürü can ile canan Demiş sevdanın böldüğü benlik sevgisine...


Su birikintilerinde, ağaçlarda kendini sürülerine ve hayata feda eden ve varlığına veda eden artiz bir keçi.. Ona kimseyi incitmeden Subhana sığınarak donusmeyı hayal eden Subhandan dileyen bu masum kurt yavrusunun hikayesi dolanır durur hala dünya dillerinde…


ay vakitleri ve gunbatinda da her nefes anar onun vazgecişi ve teslimiyetini..

Subhana yakinlasir gonuller birbirine bağlanır o özel vakitlerde .6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Paris’te Hz.Muhammed Gibi Yaşamak…

Paris’te Hz.Muhammed Gibi Yaşamak… Hz. Muhammed (SAV) Yaşasaydı ve Fransa’da Yaşananlara Tanık Olsaydı Nasıl Düşünürdü, Ne Söylerdi ve Bu Karikatür ve Kendi Tebaasının Tutumu Konusunda Ne Yapılmasını